Pierwsze Dietetyczne Rewolucje na nami!

10/15/2014

Pyszne i zdrowe pasty śniadaniowe oraz kolorowe i apetyczne kanapki stały się tematem przewodnim Dietetycznych Rewolucji, które 11 października odbyły się w Szczecinie.

To właśnie to miasto stało się pierwszym przystankiem na trasie Dietetycznych Rewolucji. Spotkaliśmy się w Hotelu Novotel Szczecin Centrum, gdzie na zaproszenie firmy Oleofarm, przybyły mamy ze stolicy zachodniego Pomorza.

Warsztaty pod hasłem „Zdrowie zaczyna się od śniadania” rozpoczął wykład dietetyczki firmy Oleofarm – Hanny Głowackiej, która opowiedziała mamom w jaki sposób rozszerzać dietę niemowląt oraz do jakich zasad warto stosować się w odżywaniu przedszkolaka. Natomiast szef kuchni hotelu – Piotr Sierociński zainspirował uczestniczki, przyrządzając własną pastę oraz tworząc zabawną kanapkę, którą następnie chętnie zjedli najmłodsi goście.

Każda z uczestniczek miała przygotowane stanowisko do przyrządzenia własnej pasty. Podczas tworzenia kulinarnych specjałów, mamy chętnie wymieniały się opiniami i pomysłami oraz korzystały z rad doświadczonego szef kuchni. Ze wszystkich przygotowanych potraw jury wyłoniło 3 najlepiej skomponowane propozycje, a ich autorki otrzymały nagrody. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, delektując się powstałymi pysznościami.

„Dietetyczne Rewolucje” to doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zwrócenia uwagi nie tylko na dietę najmłodszych domowników. Poprzez te warsztaty chcemy pokazać mamom, że przygotowanie zdrowych i fajnych posiłków nie wymaga większego nakładu pracy i pieniędzy. Kolejne spotkanie już w listopadzie, we Wrocławiu. Do zobaczenia!

Poleć
Udostępnij
kwiat
auto