Jem zdrowo

img
Rola tłuszczów w organizmie
10/09/2014
Tłuszcze występują w codziennej diecie człowieka. Są ważnym elementem pokarmu, który dostarcza potrzebnej ilości energii. Aby wybrać odpowiedni rodzaj tłuszczów warto wiedzieć, jakie rodzaje mają prozdrowotne właściwości, a których należy unikać.
img
Zostań rodzinnym motywatorem
10/07/2014
Zapewne każda mama chce, aby jej rodzina odżywiała się zdrowo. Często jednak droga od podjęcia decyzji o wprowadzeniu zdrowego stylu życia do jej realizacji jest długa. Pierwszym problemem jest zwykle wybranie odpowiedniego momentu na rozpoczęcie zmian.
img
Proste tricki na zdrowe nawyki
10/06/2014
Jeżeli obawiasz się, że nagła żywieniowa rewolucje może spotkać się z buntem ze strony pozostałych domowników, to wprowadzaj zmiany stopniowo, drobnymi krokami. Taka strategia sprawi, że łatwiej będzie ci zachęcić rodzinę do zdrowego odżywiania i sama zyskasz większą motywację do wprowadzania kolejnych elementów. Proponujemy więc kilka prostych i niewiele wymagających tricków, które pozwolą ci przemycić zdrowe produkty do codziennego menu.
img
ABC zdrowej diety cz.2
10/03/2014
W pierwszej części przybliżyliśmy wam takie zasady jak: regularność spożywania posiłków i ich różnorodność, konieczność włączenia do diety warzyw i owoców oraz węglowodanów i tłuszczy, ale tylko tych, które mają na nasz organizm pozytywny wpływ. Jednak to nie wszystkie elementy, o których należy pamiętać. Poniżej przedstawiamy wam kolejne 5 zasad, których realizacja pomoże wprowadzić zdrowy styl życia do waszych rodzin.
img
ABC zdrowej diety cz.1
10/02/2014
To, co jemy ma wpływ na nasz organizm, a nieprawidłowe odżywianie jest jedną z przyczyn rosnącej liczby różnych schorzeń, w tym właśnie otyłości wśród dzieci. Dlatego warto zadbać o właściwą dietę i zachęcić do jej stosowania całą rodzinę.
kwiat
auto