Jem zdrowo

img
Etykiety pod lupą. Jak wybierać produkty w sklepie?
01/11/2015
Czytanie etykiet powinno stać się nawykiem każdej mamy. Można tam bowiem znaleźć wiele ważnych informacji, choćby o składnikach alergizujących danego produktu. Jednak nie tylko skład to obowiązkowy element oznakowania towaru. Dowiedz się, co jeszcze powinnaś wyczytać z etykiety produktu spożywczego.
img
Dieta dziecka po 1. roku życia
11/04/2014
Stwierdzenie, że właściwe żywienie dziecka zagwarantuje jego prawidłowy rozwój może wydać się banalne. Za tym banałem kryje się jednak potrzeba wprowadzenia urozmaiconego jadłospisu, który rocznemu dziecku dostarczy energii potrzebnej do poznawania świata i rozwinięcia charakterystycznej dla tego wieku ciekawości.
img
Żywienie niemowląt – ważne zadanie
10/16/2014
Karmienie piersią to naturalny i niezastąpiony sposób żywienia niemowląt. Dopóki Twój maluszek nie skończy 6-go miesiąca życia, może to być właściwie jedyny sposób dostarczania mu pokarmu.
img
Zdrowie zaczyna się od śniadania!
10/16/2014
Na pewno nie raz już słyszałaś, że najważniejszym posiłkiem spożywanym podczas dnia powinno być śniadanie. Jak mantrę powtarzają to wszyscy eksperci żywieniowi, chętnie przywołując znane przysłowie: śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi. Tymczasem zapewne sama nie raz złapałaś się na tym, że przez poranny pośpiech zarówno ty, jak i reszta Twojej rodziny, nie zjedliście pożywnego i pełnowartościowego posiłku. Skoro jednak śniadanie zjedzone w domu to podstawa, która wpływa bezpośrednio na zdrowie, może warto się zmobilizować i wprowadzanie zdrowego stylu życia rozpocząć właśnie od zadbania o ten posiłek?
img
Wybieraj zdrowe tłuszcze
10/09/2014
Wiele spożywanych przez nas tłuszczy znacznie różni się między sobą wartością odżywczą i wpływem na nasze zdrowie. Dawniej tłuszcze uchodziły za niepożądany element diety, przez co były często wykluczane z menu. Okazuje się, że nie wszystkich tłuszczy należy unikać. Niektóre z nich stanowią niezbędny element dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
kwiat
auto