Idea akcji

Program MAMY czas na zdrowie ma zachęcić mamy do wprowadzenia zdrowego stylu życia w rodzinie oraz uświadomić jak ważne jest wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych, zwłaszcza u dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Nie wystarczy bowiem dbać o dietę wyłącznie najmłodszych członków rodziny. To przecież rodzice są dla nich żywieniowym wzorem, dlatego zdrowy styl życia powinien być prowadzony przez całą rodzinę.

1

Według raportu organizacji UNICEF, opublikowanego na początku 2013 roku, polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W ciągu ostatnich 10 lat liczba dzieci z nadwagą podwoiła się. Dotyczy to głównie 11, 13 i 15latków – aż 17% z nich zmaga się z nadwagą. W ostatniej dekadzie urosła też liczba dzieci cierpiących na otyłość. Daje to nam niechlubną 28.pozycję na 29 przebadanych państw. Nie lepiej jest także z uprawianiem sportu. Udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych najczęściej ogranicza się do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, a tylko około 25% dzieci uprawia sport także po szkole. Jednym z powodów jest brak nawyku uprawiania aktywności wspólnie przez całą rodziną.

Za sprawą Was, drogie Mamy, chcemy poprawić żywieniowe przyzwyczajenia polskich rodzin, zwiększyć wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu wspólnie z rodziną. Doskonale wiemy, że obecnie jesteśmy zabiegani, a wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych może sprawiać wrażenie zadania czasochłonnego i wymagającego. Dlatego proponujemy Wam działanie na zasadzie małych kroków. Nie musicie od razu robić żywieniowej rewolucji . Zmiany wprowadzone stopniowo, ale skutecznie i na trwałe, pozwolą kształtować odpowiednie, żywieniowe przyzwyczajenia oraz pozytywnie wpływać na naszą kondycję i dobre samopoczucie! Zdrowego stylu życia będziemy Was uczyć na 3 sposoby:

  • poprzez bezpłatne konsultacje z dietetykiem dla mam uczestniczących w akcji (niektóre z rodzin otrzymają także cały program żywieniowy, opracowany przez naszych specjalistów)
  • poprzez warsztaty kulinarno-dietetyczne, czyli praktyczne zajęcia nauki zdrowego gotowania
  • udostępniając bazę ciekawych informacji na temat zdrowego stylu życia, łącznie z filmikami instruktażowymi, które podpowiedzą jak ćwiczyć z dziećmi.
Poleć
Udostępnij
kwiat
auto