Dietetyczne Rewolucje we Wrocławiu

11/17/2014

15 listopada spotkaliśmy się z mamami w Art Hotelu. Wrocławskie warsztaty kulinarno-dietetyczne odbyły się pod hasłem „Zdrowie zaczyna się od śniadania”.

Wrocław, 15 listopada, nieco przed południem. W Art Restauracji zbiera się grupa mam wraz ze swoimi szkrabami – wszyscy głodni wrażeń i wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Miejsce warsztatów jest już prawie gotowe i można zapraszać uczestników. Po krótkim powitaniu prowadzenie Dietetycznych Rewolucji przejmuje Anna Drzyzga, dietetyczka z firmy Oleofarm oraz Grzegorz Pomietło, Szef Kuchni Art Hotelu.

Na początek Ania opowiada o diecie niemowlaka i przedszkolaka, by na koniec przejść do omówienia niektórych, kryjących się w produktach składników, na które rodzicie powinni uważać. Następnie zaprasza uczestników do degustacji naturalnych sokach z oferty Oleofarm. Do próbowania rwą się także dzieci, jednak ich degustacyjny zapała mija dość szybko, a na buziach pojawiają się zabawne grymasy, wywołane kwaśnym smakiem soków. Następnie Grzegorz Pomietło pokazuje jak zrobić szybką i prostą pastę, która może stać się podstawą do tworzenia kanapkowych stworów. Zaraz po tym do pracy zabierają się mamy, a ze wsparciem swoich dzieci, szybko tworzą wspaniałe i smakowite pasty, kanapki oraz sałatki. 

Na koniec warsztatów dietetyczka i szef kuchni wybierają najzdrowsze i najsmaczniejsze kompozycje oraz dodatkowo wyróżniają te najbardziej kreatywne kanapki. Jury miało tym razem bardzo trudny wybór, bo wszystkie śniadaniowe propozycje zdecydowanie należałoby nagrodzić. Obrady się przeciągają, rośnie zniecierpliwienie i ochota na zjedzenie przygotowanych pyszności. W końcu udaje się wyłonić zwycięzców i skosztować dań. To było udane spotkanie. Udane, dzięki mamom, które z dużym zaangażowaniem i radością przystąpiły do pracy. Bardzo Wam dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

Dietetyczne Rewolucje to doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz zwrócenia uwagi nie tylko na dietę najmłodszych domowników. Poprzez te warsztaty chcemy pokazać mamom, że przygotowanie zdrowych i fajnych posiłków nie wymaga większego nakładu pracy i pieniędzy. Kolejne spotkanie już w nowym roku. Do zobaczenia!

Zdjęcie pochodzą od organizatora oraz Anny Brzuchacz (czaszdziecmi.pl), Asi Śliwińskiej (www.joannasliwinska.com) i Kuby Wańczyka (www.jakubwanczyk.com

Poleć
Udostępnij
kwiat
auto